Сабвуфери

Чистота і якісне звучання завдання кожного: музиканта, що грає улюблену музику, слухача цієї музики, людини, який у вихідний день вирішив подивитися недавно вийшов фільм. Але ось невдача - іноді складається таке враження, що звучання улюбленої композиції або спецефектів у фільмі зовсім ріже слух. І це відчуває навіть саме непідготовлене вухо. У чому ж справа?

Всі ці неприємності трапляються в разі відсутності сабвуфера. У наступному невеликому огляді розберемося - що це за пристрій.

Сучасні сабвуфери: основні області застосування і призначення

В цілому, ми вже позначили основні сфери, де може застосовуватися сабвуфер. Застосовується він в комбінації з системами акустики, які можуть бути встановлені скрізь - в автомобілі, в домашніх кінотеатрах, на концертних заходах і просто в будинку, де часто слухають музику.
 
Сабвуфер бере на себе дуже важливе завдання - відтворює звуки низько частотного діапазону. У музиці це в основному басові партії, при перегляді фільму - це гуркіт грому, вибухи в сучасних бойовиках. Погодьтеся, більшість композицій або фільмів будуються на звучанні саме низьких частот.
Якщо в акустиці не передбачено цей пристрій, то низькі частоти будуть розподілені за наявними колонок. Уявляєте, яка каша відбувається, коли високочастотні звуки перемішуються з низькочастотними? Призначення сабвуфера - в ліквідації перешкод, щоб загальний звук був набагато чистіше, набагато приємніше для слуху.

Основні різновиди сабвуферних динаміків

Як і в будь-яких акустичних системах, професіонали виділяють дві категорії:
• активні моделі - з передвстановленим підсилювачем;
• пасивний сабвуфер - з відсутнім підсилювачем.
Чим же відрізняються ці два варіанти? Активна модель, тобто вбудований в неї підсилювач, дозволяє розвантажити всю систему. Наприклад, якщо ви встановлюєте активну модель на кінотеатр для домашнього застосування, то активна модель значно зменшить навантаження на основний підсилювач кінотеатру.
 
Моделі пасивного типу - це, скажімо так, «безусілітельние» динаміки. До них підсилювальні пристрої можуть під'єднуватися зовні. Але це передбачає деякі проблеми, при цьому необхідно купувати додаткову модель, яка за своїми параметрами підходить до динаміків в системі акустики.
 
В цілому, сабвуфери пасивної різновиди мають ряд недоліків. Основний з них - то необхідно чіткого підключення моделі до акустичної системи, тобто необхідно домогтися правильної зв'язку. У моделях активного типу можливість регулювання частотних поділів передбачена заздалегідь. Внаслідок цього немає необхідності в додаткових фільтрах, кабелях і іншої техніки. Єдиний мінус активних моделей - це їх висока ціна (звичайно, порівняно з пасивними сабвуферамі).

Деякі аспекти вибору сучасних сабвуферів

Моделі для застосування в кінотеатрі для будинку, в авто, для відтворення музики і т.д. можуть бути різних типів. В основному - це конструктивні особливості. Отже, виділяються наступні типи сабвуферів:
моделі закритого типу;
  • динаміки з фазоінвертором;
  • сабвуфери смугового типу.
Закриті сабвуфери - найбільш поширені варіант колонок, дуже часто встановлюється на домашні кінотеатри. В цілому, перевага такої моделі - це простота конструкції, відсутність звукових витоків з поверхні випромінювача. Такі сабвуфери відрізняються мінімальної сигнальної затримкою, а також насиченими басами. Однак закриті моделі частіше схильні до звуковому тиску всередині динаміка. В результаті цього може губитися чистота звучання, поява неточності в звуці.
 
За рахунок спеціального отвору в задній частині колонки, який називається фазоинвертором, такі моделі здатні більшою мірою до потужного і гучного звуку, так як тиск всередині конструкції нижче. Однак тут доведеться пожертвувати бас звучанням - в таких моделях воно набагато слабкіше.
 
І останній варіант - смугові сабвуфери. Їх можна вважати таким собі «гібридом» фазоинверторного і закритого динаміка. Конструкція складається ніби з двох ящиків - закритого і ящика зі спеціальним отвором. З одного боку тиск всередині збільшується, з іншого боку можливий частотний діапазон вже.
 
Таким чином, підібрати правильну модель сабвуфера досить непросто. Якщо немає фінансової можливості поекспериментувати з різними варіантами, то слід звернутися до численних відео в інтернеті, що демонструє роботу різних моделей. Саме так можна підібрати підходящу для себе модель, адже звукові переваги у всіх різні.
 
Якщо коротко, якщо ви любитель сильних басів - то закриті Саби будуть оптимальним варіантом. Якщо вам важливий гучний і потужний звук - вперед за сабвуферамі з фазоінвертором.
Фільтр
Ціна
  •  —  грн
Формат акустики

Доставка по Україні: Київ, Харків, Одеса, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Львів, Кривий Ріг, Миколаїв, Маріуполь, Вінниця, Херсон, Полтава, Чернігів, Черкаси, Житомир, Суми, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Дніпродзержинськ, Кіровоград, Івано-Франківськ , Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Біла Церква, Краматорськ, Мелітополь, Нікополь, Новоград-Волинський, Ужгород, Слов'янськ, Бердянськ, Павлоград, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Кам'янець-Подільський, Бровари, Бориспіль, Буковель, Іллічівськ, Шацьк, Шешори, Щолкіно, Васильків, Канів, Яремче, Здолбунів, Ірпінь, Буча, Боярка, Конотоп, Фастів, Миргород, Могилів-Подільський, Нова Каховка, Мукачево, Орджонікідзе, Нововолинськ, Новомосковськ, Обухів, Прилуки, Ніжин, Умань.