Електронні пристрої та комп'ютерні компоненти Intel

Intel - відома американська компанія, розробник та виробник електронних пристроїв та комп'ютерних компонентів: мікропроцесорів та наборів системної логіки (чіпсетів) для клієнтських обчислювальних систем та для дата-центрів, ПЛІС (Altera), чіпів для систем штучного інтелекту (Mobileye, Nervana[en] , Habana[en]) і для інтернету речей, енергонезалежної пам'яті

Про бренд Intel

Intel - найбільший у світі виробник мікропроцесорів, який займає на 2008 рік 75% цього ринку. Крім мікропроцесорів, Intel випускає напівпровідникові компоненти для промислового та мережевого обладнання. Продукція в основному продається оптом виробникам персональних комп'ютерів, у 2018 році на трійку найбільших покупців припадало 39% виручки: Dell – 16%, Lenovo – 12% та HP Inc. - 11%.

18 липня 1968 року Роберт Нойс і Гордон Мур заснували технологічну компанію Intel. Штаб-квартира знаходиться в Санта-Кларі, штат Каліфорнія, в Кремнієвій долині. Компанія займає домінуюче становище над ринком мікропроцесорів для ПК. Intel випускає чіпсети для материнських плат, відеокарти, флеш-пам'ять, жорсткі диски, SSD, вбудовані процесори та інші пристрої комунікацій та обчислення. Компанія є постачальником процесорів для компаній Apple, Dell, HP, Lenovo. В останні роки компанія здійснила прорив у виробництві серверних чипів. Продаж серверних чіпів почав приносити прибуток. Це допомогло підвищити дохідність підприємства його значимість, т.к. люди купують менше за комп'ютери.

Компанія продовжує фокусуватися на сегментації продуктів, інноваціях та продуктивності в ПК. Для зміцнення лідерства та підвищення цінності продукції для клієнтів випущено процесори Intel Core i9, які націлені на зростаючий сегмент ігрового ринку.

Основні ставки зроблено на 3 напрямки: пам'ять, автономне водіння та 5G. Компанія досягла прогресу на всіх фронтах, щоб розширюватися і конкурувати на світовому ринку, орієнтованому на дані. Створено Intel Optane DC – стала пам'ять для центрів обробки даних. Подано перший новий 5G багаторежимний радіомодем, планується комерціалізація Mobility-as-a-Service (MaaS) з автономними автомобілями через спільне підприємство.

Компанія знаходиться в епіцентрі одного із найзначніших перетворень у своїй корпоративній історії. За останні п'ять років зроблено ключові інвестиції та прийнято рішення про вихід на ринки, багаті на дані, та впровадження ІВ компанії та виробничих технологій для переосмислення та розширення цільового ринку. Було пройдено шлях від PC-орієнтованої компанії з серверним бізнесом до компанії, орієнтованої на дані, з портфелем технологічних рішень, що розширюється, які задовольняють потреби клієнтів у різних платформах, системах зберігання даних, підключеннях та програмному забезпеченні. Клієнти шукають рішення, які можуть обробляти, аналізувати, зберігати та передавати дані, перетворюючи їх на реальні знання, дивовижний досвід та конкурентні переваги. Архітектурна платформа Intel забезпечує основу нових рішень, які використовують переваги цього зростання обсягів даних.

Intel робить значні інвестиції та впроваджує інновації у власні технології та платформи для виробництва кремнію. Власні технології дозволяють інтегрувати продукти і платформи, які відповідають потребам клієнтів, що змінюються, і розширюють ринки, що обслуговуються. Інноваційна стратегія включає інвестиції в передові виробничі процеси та складання, архітектуру, взаємозв'язки та вбудовані функції безпеки, як частина зусиль, спрямованих на те, щоб стати провідним постачальником комплексних платформ.