Лампове обладнання WiZ

WiZ – бренд компанії Signify, який вийшов на європейський ринок у 2020 році. WiZ пропонує користувачам доступне розумне освітлення, яке керується та підключається через Wi-Fi. Серед продуктів компанії виділяються розумні лампи та точкові світильники, смарт-лампи розжарювання, настільні світильники, різні смарт-розетки, світлодіодні стрічки, датчики руху та інше

Поява WiZ на ринку

Лампи WiZ бувають трьох основних видів: димовані, білі (налаштовується теплова температура від теплого 2700K до холодного 6500K) та повнокольорові світлодіодні лампи. Останні моделі вміють робити все те, що інші лампочки, але додатково можуть світити в повному спектрі кольорів з мільйонами відтінків на вибір. Час роботи освітлення WiZ, залежно від моделі, становить 15–25 тис. годин. Якщо припустити, що в середньому лампочка горітиме вісім годин на день, то мінімум її вистачить на п'ять років, а максимум – на вісім з половиною.

Моделів лампочок та іншого освітлення WiZ вистачить, щоб буквально обвісити будь-яке житло, офіс або кафешку. Тут все залежить від можливостей вашого роутера. Щоправда, сучасні моделі часто підтримують підключення до 300 пристроїв Wi-Fi, тому переживати не варто. Лампи представлені з чотирма найпопулярнішими цоколями: E27, E14, GU10 та B22.

Прилади WiZ підтримують відомий галузевий стандарт Matter. Його створив Альянс стандартів підключення (CSA), який раніше мав назву Zigbee Alliance. Стандарт покликаний полегшити роботу багатьох сумісних продуктів різних брендів і платформ. Він забезпечує більшу конфіденційність, захист даних та простоту використання.

Всі продукти WiZ вже підтримують цей стандарт за замовчуванням, а з другого півріччя 2023 року всі нові розумні освітлювальні прилади WiZ матиме логотип Matter на упаковці.

Загального блоку управління, як у смарт-освітлення Philips Hue, WiZ немає. «Мозками» системи виступає фірмовий додаток WiZ, доступний як у Google Play, так і в App Store. Паралельно зараз у стадії бета-тестування нова версія програми WiZ V2, якою я й користувався. Обидві версії є робочими та доступними, але в останній є проблеми з відображенням української літери ї, які скоро виправлять.

Для зручності управління, якщо ви не всюди тягаєте із собою смартфон, є згаданий вище пульт управління WiZmote.

Всі пристрої WiZ підключаються легко і швидко. У разі лампочок їх потрібно спочатку вкрутити в патрони, світильник увімкнути в мережу, розумну розетку вставити в звичайну розетку, на датчику руху натиснути бічну кнопку, а на пульті клавішу включення.

Для зручнішого використання в додатку рекомендується вибрати кімнати, де будуть встановлені продукти WiZ: спальня, кухня, коридор, ванна кімната, балкон і так далі. Перед додаванням нового пристрою спочатку вибираємо кімнату, де буде використовуватися. Скажу наперед, що так справді зручніше контролювати освітлення у кожному приміщенні. Якщо у вас воно одне, наприклад, великий офіс або коворкінг, то просто додавайте все на одну панель.