Вінілові диски

Оригінальні вінілові диски в каталозі LuxPRO

Вінілова платівка або грамплатівка - це аналоговий носій звуку. Вона схожа на плоский диск з вписаною модульованої спіральної канавкою близько периферії і закінчується центру диска. Запис була основним носієм для комерційного відтворення музики в 20-м столітті. Платівки стали популярними в 1900-х роках, і протримали своє місце в якості основного звукового носія до кінця 1980-х років, коли почали з'являтися цифрові аналоги. Проте, вінілові пластинки залишаються улюбленим вибором для багатьох музичних фанатів.

Топ причин, чому вініл краще цифрового формату

Багато хто стверджує, що звук вінілу набагато краще, ніж в цифровому форматі. Він теплий, ностальгічний, і в ньому є якась унікальність. Є певні переваги, чому варто віддати перевагу вініловій платівці для особистої колекції. Ми перерахуємо переваги вінілу на думку фахівців звукозапису:
 
1. Формат запису без втрат
Вініл - єдиний формат відтворення, який повністю аналоговий і не має втрат. Це означає, що вам потрібен тільки якісний програвач, і ви отримаєте відмінну якість звучання. Аналоговий формат означає, що у студії звукозапису є можливість переносити музику з магнітної стрічки на платівку. Ви отримуєте яскравий, чистий звук з ефектом реальної присутності.
 
2. Межі гучності
Звук вінілу ніколи не може бути таким гучним, як цифровий. Багато людей думають, що це величезний недолік пластинок, але давайте подивимося під іншим кутом. Цифрова музична техніка часто виходить за рамки комфортного звучання - це призводить до втомлює, гіперсжатим композиціям, яким не вистачає динаміки і текстур. Гучність вінілу залежить від двох чинників: довжини його боків і глибини канавок. Це означає, що чим більше пісень на вінілі - тим тихіше звук. Якщо ви прослухаєте пластинку з довгим альбомом, а потім з синглом, ви помітите різницю в децибелах.
 
3. Ностальгія
Любителі вінілу скажуть, що саме шум поверхні робить вініл особливим, він надає йому той ностальгічний, чуттєвий тон. З іншого боку, прихильники цифрового формату не погодяться і скажуть, що це забруднює якість звуку. Що люди знаходять особливого в вінілових пластинках, так це їх чарівне звучання. Платівка дає відчуття, яке дуже близько до прослуховування живої музики.
 
4. Зосередьтеся на музиці
Прослуховування записів більш складне, це цілий процес. Ви можете вибрати запис, включити її, зупинити в якийсь момент. Ви ставите платівку, коли вам дійсно хочеться в якості супроводу під час повсякденних справ або відпочинку. Гарна музика заслуговує вашої уваги.
 
5. Колекційні видання
Цей фактор пов'язаний не стільки зі звуком, скільки з темою колекції. Багато великих записи досі недоступні на CD, чого достатньо для того, щоб виправдати покупку вінілових платівок. Звичайно, можна знайти практично будь-яку пісню на Youtube або де-небудь ще в інтернеті, але фізично її володіти на платівці - незабутні враження.
 
6. Авторська обкладинка
Ще одна річ, не пов'язана зі звучанням пластинки. Колекція платівок від улюблених виконавців викличе справжній захват. Можна слухати композицію і одночасно дивитися на обкладинку, вивчати біографію співака, цікаві факти, розуміти її сенс. Навіть якщо пластинка перестане працювати, ви можете зберегти обкладинку і помістити її для прикраси.
 
7. Світова культура
Люди, які збирають або програють записи, особливо цінують культову музику і автентичність автора. Вініл має ту чарівну силу, яка об'єднує людей зі схожими інтересами. Зрештою, пластинки виглядають набагато краще, ніж компакт-диски на вашій полиці.
 
8. Тривалий термін служби
Це факт. Платівки 40 років тому все ще звучать так само добре. Звичайно, багато хто з них до цих пір працюють бездоганно, і це залежить від того, як ви їх зберігаєте і так далі, але компакт-диски все одно легше дряпаються.

Рекомендуємо Вам купити Вінілові диски за найкращою ціною в каталозі інтернет магазину музичного обладнання LuxPRO з доставкою по Києву і всій Україні. Также, замовте анімаційні лазери таких брендів як: New Light, TOA, ECLER. Каталог LuxPRO привозить покупцям в: Миколаїв, Івано-Франківськ, Луцьк, а також ін. регіони України.